Merino

5 důvodů, proč nosit merino?

Víte, kde najdete merino vlnu? Na ovečkách! A vzhledem k tomu, že se merino ovce pasou hlavně v chladnějších a vlhčích oblastech Nového Zélandu a Austrálie, rozhodla se je příroda ochránit před drsnými podmínkami speciální vlnou. Proto jsou vlákna merino vlny hedvábně jemná, prodyšná a mají vyšší schopnost izolace. Mají zkrátka vlastnosti, které ocení i lidé. Tak se na ně pojďte podívat trochu blíž. .

V létě chladí, v zimě hřeje

Merino je doslova stvořené do každého počasí i teplot. V zimě krásně zahřeje a v létě zase ochladí. A když se zapotíte? Bez obav. Merino vlna hřeje i když je vlhká a vaše tělo udržuje pěkně v suchu. Jedná se vlastně o přírodní klimatizaci, kdy je tělo udržováno při ideální teplotě.

Skvěle odvádí pot

Pot a merino nejsou kamarádi. Povrch vlákna je totiž hydrofobní a jeho vnitřek zase hydrofilní. Pot se tak buď rovnou odpaří, nebo vsákne do materiálu. Merino je dokonce schopné absorbovat až 30 % své váhy, takže i mokré oblečení rychle schne a umí relativně hřát.

Vhodné i pro citlivou pokožku

Hodit merino vlnu do pračky není úplně dobrý nápad. Díky citlivému ručnímu praní si totiž uchovává všechny své původní vlastnosti. Materiál je neuvěřitelně jemný, tenký a měkký, což si užije i opravdu citlivá pokožka.

Bakterie nemají šanci

Merino vlákna mají přirozený odpor k množení mikrobů. Nemusíte se tak bát nepříjemného zápachu, ani kdybyste se propotili několikrát za den.

Nemačkají se

Žehličce můžete dát v tomhle případě pohov. Merino vlákna jsou pružná, takže trička krásně drží tvar a nemačkají se.

Jak oblečení co nejšetrněji vyčistit?

  1. Namočte oblečení do vody.
  2. Jemně odstraňte nečistoty vhodným pracím gelem (určeným přímo pro péči o merino vlnu, a úplně nejlépe s obsahem lanolinu)
  3. Vymáchejte oblečení.
  4. Ždímejte opatrně, nejlépe v ručníku, a to jen vymačkáním vody.
  5. Sušte oblečení rozložené šev na šev. Dotvarujte ho tak, aby schlo ve správném tvaru.

Pokud tričko není vyložené nutné prát, stačí, když ho jen vyvětráte.

Hold on. Getting your basket...