Merino
Co vlastně znamená merino?

Merino je vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí, které žijí především v chladnějších a vlhčích oblastech (Nový Zéland a Austrálie). Tato vlna se během několika posledních let dostala do povědomí díky svým užitečným vlastnostem. Její vlákna jsou mnohem jemnější, je hedvábně jemná, má vyšší schopnost izolace a je prodyšnější. To ale zdaleka není vše. Příroda zkrátka ví nejlépe, jak ovečky připravit na tvrdé podmínky. A stejně tak toho můžete využít i vy.

 

V létě ochladí, v zimě zahřejí

Merino přináší tepelný komfort za každého počasí – v zimě hřeje, v létě chladí. A i když se třeba spotíte (při sportu), merino hřeje i vlhké – tělo je udržováno v suchu. Díky této přírodní klimatizaci je tělo udržováno při ideální teplotě.

Skvěle odvádí pot

Povrch vlákna je hydrofobní, tudíž pot nemá šanci. Buď se rovnou odpaří, nebo vsákne do vnitřku (hydrofilního) vlákna, které má schopnost absorbovat vlhkost až do 30 % své váhy. I mokré oblečení tak rychle schne a relativně hřeje.

 
 

Jsou vhodné pro citlivou pokožku

Naše merino oblečení sice není dobré prát v pračce, ale díky tomu, že neprochází úpravou pro pratelnost, si uchovává své původní vlastnosti. Při nošení tak opravdu poznáte úplně jinou úroveň pohodlí. Vlna je neuvěřitelně jemná a tenká, takže nedráždí kůži a naopak ucítíte jen příjemnou měkkost.

Nedrží se jich bakterie

Merino vlákna mají přirozený odpor k růstu mikrobů. Díky tomu se nemusíte bát zápachu ani po mnohonásobném propocení.

 
 

Nemačkají se

Další základní složkou je pružnost, díky které se triko nemačká a drží svůj tvar. Žehličce tak můžete dát pohov.

Jak oblečení co nejšetrněji vyčistit?

Namočte jej ve vodě a nečistoty jemně odstraňujte vhodným pracím gelem (přímo určeným pro vlnu, nejlépe s lanolinem) a poté vymáchejte. Ždímejte opatrně, nejlépe v ručníku, pouhým vymačkáním vody. Sušte rozložené šev na šev a dotvarujte tak, aby uschlo ve správném tvaru.

Pokud není triko nutné vyloženě prát, postačí ho nechat vyvětrat. Díky jedinečnému přírodnímu složení vlněného vlákna nepodporuje vznik bakterií, a tak nezapáchá ani při dlouhodobém nošení.

 

eCommerce by

Hold on. Getting your basket...